Cart 0

FAQ

 

Masz pytanie dotyczące naszej linii produktów YumEarth? Sumienni konsumenci (tacy jak Ty) zadawali sprytne pytania dotyczące naszych cukierków. Oto zestaw najczęściej zadawanych pytań. Spójrz; Twój może już odpowiedzieć.

 

Alergeny

  • [✚] Które z waszych produktów wytwarzane są w fabryce wolnej od sezamu?

    • Wszystkie nasze produkty wytwarzane są w fabryce, w której nie używa się sezamu.


  • [✚] Które z waszych produktów zawierają sezam?

    • Żaden z naszych produktów nie zawiera sezamu.


  • [✚] Które z waszych produktów produkowane są w fabryce wolnej od soi?

    • Lizaki, cukierki i Sour Beans wytwarzane są w fabryce wolnej od soi. Fruit Snacki produkowane są w fabryce, która również produkuje produkty zawierające soję jednak fabryka stosuje program kontroli alergenów, który eliminuje ryzyko skażenia krzyżowego alergenami.


  • [✚] Które z waszych produktów wytwarzane są w fabryce wolnej od glutenu?

    • Lizaki, cukierki i Sour Beans wytwarzane są w fabryce wolnej od glutenu. Fruit Snacki produkowane są w fabryce, która również wytwarza produkty zawierające gluten jednak fabryka stosuje program kontroli alergenów, który eliminuje ryzyko skażenia krzyżowego alergenami.


  • [✚] Które z waszych produktów nie zawierają soi?

    • Wszystkie produkty z naszej oferty nie zawierają soi.


  • [✚] Które z waszych produktów są bezglutenowe?

    • Wszystkie nasze produkty są bezglutenowe.


  • [✚] Które z waszych produktów nie zawierają orzechów?

    • Wszystkie nasze produkty są wolne od orzechów i orzechów laskowych.


  • [✚] Które z waszych produktów wytwarzane są w fabryce wolnej od orzechów?

    • Lizaki, cukierki, Sour Beans i Fruit Snacks wytwarzane są w fabryce wolnej od orzechów.


  • [✚] Które z waszych produktów zawierają w składzie jajka?

    • Żaden z naszych produktów nie zawiera w swoim składzie jaj.


  • [✚] Które z waszych produktów wytwarzane są w fabryce wolnej od nabiału?

    • Lizaki, cukierki i Sour Beans produkowane są w fabryce, która nie przetwarza produktów mlecznych. Fruit Snacs produkowane są w zakładzie, który wytwarza również produkty zawierające mleko lecz fabryka stosuje program kontroli alergenów, który eliminuje ryzyko skażenia krzyżowego alergenami.


  • [✚] Które z waszych produktów produkowane są w fabryce nie przetwarzającej jaj?

    • Lizaki i cukierki produkowane są w fabryce, która nie używa do produkcji jaj. Fruit Snaks i Sour Beans produkowane są w fabryce, która wytwarza również produkty zawierające jajka jednak fabryka stosuje program kontroli alergenów, który eliminuje ryzyko skażenia krzyżowego alergenami.


  • [✚] Które z waszych produktów są wolne od nabiału?

    • Wszystkie nasze produkty są wolne od nabiału.

Składniki

 
  • [✚] Skąd pozyskiwane są pektyny używane do produkcji waszych produktów?

    • Nasze pektyny wytważane są ze skórki owoców cytrusowych.


  • [✚] Które z waszych produktów zawierają słonecznik?

    • Słonecznik występuje w następujących produktach: lizaki, cukierki, Fruit Snacks. Sour Beans nie zawierają słonecznika.


  • [✚] Z czego pochodzi naturalny owocowy smak?

    • Owocowy smak naszych słodyczy pochodzi z naturalnych ekstraktów owocowych. Na przykład truskawkowy lizak ma w składzie ekstrakt truskawkowy.


  • [✚] Które z waszych produktów nie zawierają truskawek?

    • Sour Beans nie zawierają truskawki jako składnika lub nie zawierają soku truskawkowego jako skłądnika nadającego smak lub kolor. Lizaki nie zawierają truskawek ani soku truskawkowego z wyjątkiem produktów o smaku truskawkowym. W przypadku lizaków truskawkowych używamy ekstraktu truskawkowego do nadania smaku i koloru produktu.


  • [✚] Czy któryś z waszych produktów zawiera olej kokosowy?

    • Nasze produkty nie zawierają oleju kokosowego.


  • [✚] Czy twoje urządzenia są wolne od kazeiny?

    • Nie wszystkie nasze fabryki są wolne od kazeiny. Zakład wytwarzający Fruit Snacks używa kazein. Fabryki produkująca lizaki, cukierki i Sour Beans nie używają kazeiny.


  • [✚] W jaki sposób nadajecie kolor waszym produktom?

    • Do nadania koloru naszym słodyczom używamy soków z owoców i warzyw – nie stosujemy barwników spożywczych.


  • [✚] Które z waszych produktów zawierają kwasek cytrynowy pozyskiwany z korzenia manioku?

    • Kwasek cytrynowy używany w naszych słodyczach jest pozyskiwany z korzenia manioku.


  • [✚] Czy ekologiczny brązowy syrop ryżowy jest bezpieczny i czy twój brązowy syrop zawiera ołów lub arsen?

    • Nasz syrop z ryżu brązowego kupujemy z obszarów, na których nie uprawiano wcześniej roślin charakteryzujących się wysoką chłonnością arsenu takich jak np. tytoń. Regularnie testujemy nasze składniki na obecność ołowiu, arsenu i innych potencjalnych zanieczyszczeń.


  • [✚] Czego używacie do słodzenia waszych produktów?

    • Używamy elokogicznego cukru trzcinowego i ekologicznego syropu z ryżu brązowego.


  • [✚] Czy w którymś z waszych produktów jest kukurydza?

    • We wszystkich naszych cukierkach występują śladowe ilości kukurydzy, z wyjątkiem produktów, które nie zawierają witaminy C.


  • [✚] Czy do produkcji waszych słodyczy używany jest syrop glukozowo-fruktozowy?

    • Do produkcji nie używamy syropu glukozowo-fruktozowego.


  • [✚] Czy któryś z waszych produktów zawiera węgiel kostny?

    • Nie, używamy ekologicznego cukru, który jest wegański i nie zawiera węgla kostnego.


  • [✚] Czy wasze produkty zawierają glutaminian sodu?

    • Składniki naszych produktów i nasze produkty nie zawierają glutaminianu sodu.


  • [✚] Czy używacie oleju z krokosza barwierskiego?

    • Smaki, które zawierają olej z krokosza barwierskiego to: arbuz, jagoda, wiśnia, winogrono, mango.


  • [✚] Czy wasze produkty zawierają rośliny strączkowe?

    • Nasze produkty nie zawierają roślin strączkowych jako składnika do nadania naturalnych smaków lub kolorów.


  • [✚] Czy wasze produkty zawierają żurawinę?

    • Nasze produkty nie zawierają żurawiny.


  • [✚] Czy wasze produkty zawierają gruszkę?

    • Nasze ekologiczne Sour Beans zawierają koncentrat z gruszki używany do nadania koloru i smaku.


  • [✚] Do your products contain annatto? UNDER REVIEW

    • We have annatto in our Perfectly Peach and Mango Tango Lollipops and Hard Candies as well as in our assorted Gummy Bears, Gummy Worms and Sour Beans. Our Pomegranate Gummy Bears do not contain annatto and are in their own single flavor bag.


  • [✚] Czy wasze produkty zawierają olej słonecznikowy?

    • Smaki zawierające olej słonecznikowy to: arbuz, jagoda, wiśnia, winogrono, mango.


  • [✚] Czy wasze produkty zawierają kiwi?

    • Nie, nasze produkty nie zawierają kiwi.

Lizaki

 
  • [✚] Which of your lollipop flavors contain Turmeric?

    • Our Lollipop flavors that contain Turmeric are: Cheeky Lemon, Mango Tango, Roadside Root Beer.


  • [✚] What are your lollipop sticks made from?

    • Our lollipop sticks are made from paper


  • [✚] Do any of your flavors contain black currant juice?

    • Yes, all of our Lollipops contain black currant juice except Mango Tango and Perfectly Peach.


  • [✚] Do you use pineapple juice in any of your Lollipops?

    • No, we do not use pineapple juice in any of our Lollipops. But, pineapple juice is present in our Organic Tropical Fruit Snacks.


  • [✚] Is there sesame in your Lollipops or in the facility that the Lollipops are made in?

    • No, there is no sesame in our Lollipops or the facility that they are made in.

    • Lollipops that are sold outside of the United States are made in a facility that does use sesame, however there is no sesame in the lollipops and we employ separation and safe handling standards to avoid cross contamination. 


  • [✚] Why are some of your Lollipops multiple colors?

    • We have a limited palette of colors to use so we use a technique called “striping” on many flavors to differentiate each flavor’s appearance.


  • [✚] Will your Lollipops color my tongue?

    • Some of our ingredients may color your tongue in some flavors, this is natural and normal.


  • [✚] Do you use any sulfite-based caramel colorants in your Lollipops?

    • No, we do not use sulfite-based caramel colorants in our Lollipops.


  • [✚] Do you use cinnamon or cassia in Lollipops?

    • No, we do not use cinnamon or cassia in any of our Lollipops.


  • [✚] Which of your Lollipops do not contain apple?

    • Mango Tango, Perfectly Peach, Razzmatazz Berry, Pomegranate Pucker, Wet-Face Watermelon, Strawberry Smash and Very Very Cherry do not contain apple.

Cukierki

 
  • [✚] Why are there dark spots in my hard candy?

    • Dark spots on the candy are harmless burnt particles we sometimes see in our organic rice syrup. Our candy is not bleached so sometimes you might see these dark spots.


  • [✚] Is the peppermint oil in your peppermint Hard Candies organic?

    • The peppermint oil is not organic but it is naturally derived


  • [✚] Which of your Hard Candies contain turmeric?

    • Cheeky Lemon, Mango Tango and Roadside Root Beer contain turmeric.


  • [✚] Do any of your Hard Candies contain caramel?

    • Yes, Root Beer contains organic caramel for coloring.

Miśki

 
  • [✚] What type of gelatin is used in your gummy bears and gummy worms?

    • Our everyday Gummy Bears and Gummy Worms use pork based gelatin to get that quintessential gummy bear bounce.

    • Occasionally we do make seasonal vegan gummy bears for holiday's such as Valentine's Day, Easter, Halloween and Christmas.


  • [✚] Why are there dark spots in my gummy bears?

    • Dark spots on the candy are harmless burnt particles we sometimes see in our organic rice syrup. Our candy is not bleached so sometimes you might see these dark spots.

Certifications and Labels

 
  • [✚] Do you use Sustainable Palm Oil in your candy?

    • Yes we use Sustainable Palm Oil that is RSPO certified (Roundtable on Sustainable Palm Oil) for our Licorice and our Sour Twists.


  • [✚] Which of your products are considered Kosher Parve?

    • Our Lollipops and Hard Candy are supervised KOF-K kosher parve.


  • [✚] Which of your products are organic?

    • All of our products besides our gummy bears are USDA Certified Organic. The rest of our products are made with organic ingredients.


  • [✚] What does organic mean and how can your natural flavors be in an organic certified product?

    • Food that is certified organic under the USDA’s National Organic Program (NOP) must meet strict standards. For more information, please visit: https://www.ams.usda.gov/about-ams/programs-offices/national-organic-program

    • Our products, including our Natural Flavors in our certified organic candy, conform to the very strict National Organic Plan (NOP) by the USDA. These YumEarth natural flavors do not contain anything we would not be proud to put in our family’s mouths.


  • [✚] Which of your products are vegan?

    • Our Vegan products include: Lollipops, Hard Candy, Fruit Snacks, Licorice, Sour Twists and Sour Beans.