YumEarth® Related FAQ

CZY DO PRODUKCJI SŁODYCZY UŻYWANE SĄ ORZECHY ZIEMNE?

Nie, nie używamy orzechów do produkcji a nasza linia produkcyjna jest wolna od tego alergenu.

 

CZY ISNTIEJE RYZYKO ZANIECZYSZCZENIA ALERGENAMI?

Nasza fabryka jest pozbawiona zanieczyszczeń typu orzechy ziemne, nabiał, soja, sezam, skorupiaki czy jaja. Wszelkie urządzenia są dokładnie myte przed każdą produkcją słodyczy YumEarth®. Maszyny nie są myte w trakcie produkcji tak więc instnieje ryzyko mieszania smaków.

 

CZY DO PRODUKCJI STOSUJECIE OLEJ SZAFRANOWY  CZY OLEJKI CYTRUSOWE?

Olej szafranowy stosujemy w postaci bardzo przetworzonej tak więc nie zawiera on żadnych alergenów białka czy pyłków które mogłyby wywołać reakcję alergizującą.

Razzmatazz Berry  ‣ brak szafranu  ‣ brak pomarańczy  ‣ brak cytryny
Cheeky Lemon  ‣ brak szafranu  ‣ brak pomarańczy  ‣ cytryna tak
Orange Squeeze  ‣ brak szafranu  ‣ pomarańcza tak  ‣ brak cytryny
Wet-Face Watermelon  ‣ szafran tak  ‣ brak pomarańczy  ‣ brak cytryny
Very Very Cherry  ‣ szafran tak
TooBlueberry  ‣ szafran tak
Googly Grape  ‣ szafran tak
Mango Tango  ‣ szafran tak
Roadside Root Beer  ‣ szafran tak

 

Pytanie o barwniki?

YumEarth® do koloryzacji produktów  stosuje jedynie naturalne owoce, warzywa i kłącza. Nie stosujemy sztucznych barwników do żywności.

 

NATURALNE SUBSTANCJE AROMATYZUJĄCE (AROMATY) W CERTYFIKOWANEJ ŻYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ?

Żywność certfikowana przez USDA w ramach Narodowego Programu Organicznego (NOP) to żywność, której produkcja na wszystkich etapach odbywa się przy zastosowaniu ekologicznych metod. Żywność certfikowana w odróżnieniu od żywności konwencjonalnej, jest produkowana metodami całkowicie naturalnymi bez używania nawozów sztucznych czy pestycydów (jak równiez bez nawozów na bazie ropy naftowej czy nawozów z osadów ściekowych), jest wolna od zanieczyszczeń.

Organiczna żywność certyfikowana może zawierać tylko i wyłącznie naturalne substancje aromatyzyjące, pochodzące z niesyntetycznych źródeł. W certyfikowanej żywności organicznej nie znajdziemy sztucznych barwników, dodatkowych substancji smakowych, zapachowych, konserwujących. MSG oraz inne znane sztuczne składniki są nie dopuszczone do produkcji tej żywności.

Wszystkie naturalne aromaty wykorzystywane w naszych certfikowanych organicznych cukierkach zaliczają się do tzw. kategorii Organic Compliant Natural Flavors, i są zgodne zarówno z przepisami FDA, jak również z bardzo surowymi przepisami (NOP) Narodowego Planu Organicznego w ramach wyżej wymienionej USDA.

Naturalne aromaty firmy YumEarth® nie zawierają żadnego składnika, którego spokojnie nie podalibyśmy członkom naszej rodziny. Wykorzystywane przez nas naturalne aromaty uważamy za część naszych sekretnych przepisów, dlatego nie ujawniamy w pełni ich składu. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z Państwa z tego względu nie zdecydują się na ich zakup i jest nam z tego powodu bardzo przykro.

 

CZY ORGANICZNY BRĄZOWY SYROP RYŻOWY JEST BEZPIECZNY / ZDROWY?

Niektóre z syropów ryżowych są pozyskiwane z obszarów, na których wcześniej rosły inne rośliny, takie jak: bawełna, która w znacznym stopniu absorbuje arsen z gleby. To zjawisko występuje m.in. w południowo-wschodniej części USA. Nasza firma nie zaopatruje się w syrop z tych obszarów. Od początku powstania firmy YummyEarth™, czyli już od ponad 9 lat testujemy swoje produkty pod kątem zawartości ołowiu, arsenu oraz innych potencjalnych zanieczyszczeń. Czystość pod względem zawartości ołowiu i arenu potwierdzana jest badaniami według oficjalnej metody AOAC 984.27.

 

JESTEM ALERGIKIEM, CZY POWINNAM SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM PRZED ZAKUPEM PAŃSTWA PRODUKTÓW?

W przypadkach alergii zawsze sugerujemy konsultacje z Państwa lekarzem czy specjalistą alergologiem w celu określenia czy może Pan/Pani spożywać nasze produkty.

 

Które Państwa produkty są wegańskie?

Wegańśkie  ‣ Nasze Fruit Snacks są wegańskie, nie zawierają żelatyny
Wegańśkie  ‣ Nasze Sour Beans są wegańskie, nie zawierają żelatyny
Wegańśkie  ‣ Nasze lizaki i cukierki są wegańskie, nie zawierają żelatyny
Wegańśkie  ‣ Nasze bezglutenowe licorice są wegańskie.
Niewegańskie  ‣ Nasze żelki oraz gummy worms nie są wegańskie, zawierają bowiem żelatynę wieprzową

 

CZY W EKOLOGICZNYCH SŁODYCZACH YUMEARTH ZNAJDUJE SIĘ KUKURYDZA?

Kukurydza jest zwykle obecna jako środek konserwujący, ma także za zadanie utrzymać wszystkie składniki razem.
Wszystkie certyfikowane produkty firmy YumEarth® zawierają śladowe ilości kukurydzy w niektórych lub we wszystkich tych składnikach.

 

Wybór składników i alergeny

Wyjątkowy smak oraz wysoka jakość od zawsze były i są priorytetem firmy YUMEARTH®.

Byliśmy zaskoczeni, gdy odkryliśmy jak wiele osób interesuje się poszczególnymi składnikami produktów, oraz jak wiele z nich dotkniętych jest różnymi alergiami czy nietolerancjami pokarmowymi. Na początku nie zdawaliśmy sobie sprawy ze skali tego zjawiska. Tworząc cukierki YumEarth® nie braliśmy pod uwagę wszystkich alergenów, czy składników, które mogą uczulać. Od tamtej pory staramy się jednak aby nasze produkty dostosowywać do tego typu potrzeb. Dbamy również o to, żeby przy tych wszystkich wprowadzanych zmianach cukierki YumEarth’s® zachowały swój wyjątkowy smak i charakter.

Firma YumEarth® jest dumna z tego, że może dostarczać bezpieczne cukierki ludziom z alergiami. W procesie rozwoju firmy i produktu firma dostosowuje swoje składniki, tak aby spełniać te potrzeby jeszcze pełniej.

 

Jakość składników i badania laboratoryjne 

ZALEŻY NAM NA WYSOKIEJ JAKOŚCI WSZYSTKICH PRODUKTÓW FIRMY YUMEARTH®

Firma YumEarth® kupuje składniki z zaufanych źródeł na całym świecie. Zewnętrzni audytorzy jakości są rutynowo zapraszani do obiektów w celu przeprowadzenia kontroli jakości i bezpieczeństwa, a produkty są przekazywane do niezależnych laboratoriów badawczych, gdzie sprawdzana jest ich jakość, poziom możliwych zanieczyszczeń oraz nieprawidłowości (w tym na zawartość ołowiu, arsenu, jak również zawartości składników odżywczych, witamin).

Firma BetteryCandy jest niezwykle dumna z faktu, że może Państwu dostarczyć produkt, który charakteryzuje się najwyższymi osiągnięciami w kategorii jakości i bezpieczeństwa, które są wielokrotnie potwierdzane przez wyniki audytów i badań laboratoryjnych.

Jesteśmy świadomi, że od czasu do czasu niektóre składniki, zwracają uwagę mediów jako bardziej lub mniej zdrowe. Firma YumEarth® cały czas pozostaje czujna i prowadzi spójne działania kontynuując praktyki sprawdzające i zapewniające jakość, tak, aby niezależnie od użytych składników, produkty firmy YumEarth spełniały najwyższe standardy jakości.

 

Produkty wytwarzane są w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Francji.

Duża część naszych lizaków i żelek  produkowana jest w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Natomiast nasze Fruit Snacki w znacznej mierze wytwarzane są w Europie, a dokładnie we Francji, co ułatwienia nam eksport na rynek globalny.

Produkty firmy YumEarth® są dostępne w ponad 30 krajach. Nasze fabryki na terenie USA i Meksyku są regularnie sprawdzane przez inspektorów ze Stanów Zjednoczonych, podczas gdy obiekty we Francji podlegają inspekcji audytorów francuskich. Wszystkie obiekty charakteryzują się wzorowymi wynikami jakości i bezpieczeństwa.

Wprowadziliśmy wysokie standardy kontroli  jakości i składników we wszystkich naszych obiektach. Stałą naszą praktyką jest wysyłanie do laboratoriów gotowych produktów w celu zbadania ich pod kątem składników odżywczych, jak również potencjalnych zanieczyszczeń.

Jesteśmy przekonani, że kluczem do wysokiej jakości, jest dbanie o każdy szczegół, począwszy od jakości naszych surowców, poprzez zapewnienie najwyższych standardów produkcji, jak również finalnie troska o naszych klientów. Jak sami wiemy, informacja o kraju pochodzenia produktu nie jest wystarczającym wyznacznikiem jego jakości, gdy nie uwzględni się wszystkich pozostałych elementów.